نصب آنتنANTEN 5

عموما مشتریان تصور میکنند تلویزیون های جدید مجهز به تیونر دیجیتال احتیاج به آنتن ندارند واین ذهنیت اغلب توسط فروشندگان به مشتری القاء میشود.
در تلویزیون های آنالوگ که در گذشته مورد استفاده قرار میگرفتند و 8 کانال برنامه تلویزیونی دریافت می نمودند چنانچه مقدار سیگنال دریافتی آنتن از  100  درصد به سمت صفر کاهش می یافت همواره تصویر شبکه پخش می شد و مقدار وضوح و برفک تصویر بستگی به درصد دریافتی سیگنال آنتن داشت .در واقع  وقتی انتن 10 درصد سیگنال دریافت کند دستگاه گیرنده تلویزیون تصویر را همراه مقدار زیادی برفک(90 در صد) پخش میکند.
در تلویزیون های دیجیتال که مجهز به گیرنده دیجیتال هستند اگر مقدار سیگنال دریافتی از 100درصد تا مقدار 50درصد کاهش پیدا کند تصویر شما همچنان شفاف و باکیفیت پخش میشود . ولی چنانه سیگنال از 50 درصد کمتر شود اختلال در گیرنده به وجود می آید دراین حالت ابتدا تصویربه حالت پخش شدگی رنگها ، شطرنجی شدن تصویر و سپس توقف تصویر وبه حالت عکس درآمدن تصویر و گاهی اختلال صدا و در نهایت قطع شدن صدا و تصویر و ظاهر شدن علت   no signal یا سیاه شدن تصویر مواجه میشویم . بروز این علائم نشان دهنده این است که سیگنال آنتن ما 40 درصد کاهش یافته و حتما باید نسبت به رفع ایراد اقدام شود.
برای رفع ایراد آنتن حتما احتیاج به تعویض آنتن نیست بلکه باید ابتدا عیب  آنتن را پیدا کنید.
یک آنتن ایده ال برای دریافت سیگنال با توجه به شرایط  میتواند تعاریف بسیار متفاوتی داشته باشد. اهم شرایط موجود برای تعیین انتن مناسب به شرح زیر میباشد :
جغرافیایی منطقه ( کوهستانی یا دشت بودن)
شدت امواج ارسالی از ایستگاه فرستنده
فاصله  ایستگاه فرستنده تا گیرنده امواج (آنتن)
فاصله آنتن تا تلویزیون( طول سیم از آنتن تا تلویزیون )
قدرت گیرندگی تیونرتلویزیون
نوع (مرغوبیت) آنتن  ، سیم واتصالات
محل نصب مناسب ، تنظیم و جهت یابی صحیح آنتن
درنظر داشته باشیم برای خرید یک lcd حداقل یک میلیون تومان هزینه کرده ایم و چنانچه بخواهیم نسبت به هزینه های آنتن صرفه  جویی کنیم و از آنتن ضعیف ولوازم نا مرغوب استفاده کنیم علاوه براینکه همواره تصویر بی کیفیت همراه باقطع و وصل مداوم تماشا می کنیم باعث بروز اختلال در عملکرد گیرنده تلویزیون شده وسبب خرابی و سوختن تیونر و سایر متعلقات برد اصلی خواهیم شد. لذا خواهشمندیم نسبت به تهیه آنتن و لوازم متناسب و نصب صحیح اقدام نمایید.
واحد نصب آنتن اولترا سرویس
جهت رفاه حال شهروندان واحد نصب آنتن اولترا سرویس راه اندازی شده است .این واحد با ارائه خدمات مشاوره، نصب و راه اندازی ، نگهداری و تعمیر و ارائه راه کار به شهروندان ارائه خدمات مینماید.لازم به ذکر است که شهروندان میتوانند لوازم مربوط به آنتن را خودشان پس از  مشاوره با متخصصین مرکز خدمات خریداری نمایند و جهت نصب وراه اندازی با مرکز تماس بگیرند و یا میتوانند از اولترا سرویس اقدام به خرید لوازم آنتن نمایند.
آنتن رومیزی مناسب برای مناطق بسیار نزدیک به ایستگاه فرستنده
 anten1
آنتن برقی مناسب برای مناطق دور از  ایستگاه فرستنده و مسطح     
 anten2
 آنتن شاخه ای  مناسب برای مناطق دور از  ایستگاه فرستنده و کوهستانی    
anten3

دسترسی کاربران